Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
To była dla nich niezła szkoła
Rozmiar tekstu: A A A
Podczas tego apelu komendant Szkoły Policji Stanisław Bukowski wyrzucił 3 policjantów.
170 młodych policjantów rozpoczęło szkolenie podstawowe w słupskiej Szkole Policji. W grupie przyjętych słuchaczy są 34 panie. Trzech z nich jednak już nie ukończy kursu i nigdy już nie założy munduru. Podczas oficjalnego apelu zostali wyrzuceni przez komendanta. Jeden wyleciał za pijaństwo, dwóch kolejnych za to, że nie przejawiali chęci do nauki i nie zdali egzaminów komisyjnych. Podstawowe szkolenie zawodowe trwa w Szkołach Policji w kraju 6 miesięcy. Słuchacze, którzy rozpoczęli szkolenie w Słupsku pochodzą z Komend Wojewódzkich Policji w Bydgoszczy, Szczecinie i Radomiu. Młodzi policjanci mają przed sobą 135 dni szkoleniowych, w czasie których przewidziano 990 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.

- Zawierają one między innymi zasady posługiwania się bronią, techniki samoobrony, zagadnienia kryminalistyki, prawa, psychologii i informatyki - informuje Piotr Kozłowski, rzecznik prasowy Szkoły Policji w Słupsku. Zajęcia dydaktyczne trwają od 8 do 16 z przerwą na obiad, później policjanci mają czas wolny.

I właśnie te wolne chwile wykorzystał jeden ze słuchaczy. Mocno zataczając się próbował wrócić do jednostki. O zajściu został powiadomiony komendant SP. Następnego dnia zwołano apel, który rozpoczął się od wystąpienia przed szereg wspaniałej trójki.

- Wstępując do policji każdy z nich godzi się na pewne warunki a także ślubuje ofiarnie służyć społeczeństwu, a nie można tego robić w stanie nietrzeźwym lub będąc niedouczonym i nie znając prawa, nad którego przestrzeganiem mają czuwać - mówił komendant szkoły Stanisław Bukowski.

Po tych słowach kazał im natychmiast odmaszerować prosto na kompanię, zdać sprzęt służbowy (kajdanki i pałkę), spakować się i wyjechać do domu. - Zostali usunięci ze szkolenia i odesłani do swoich komend macierzystych. Praktycznie jest to już ich koniec policyjnej kariery, bo bez przeszkolenia podstawowego, nie można pełnić służby - dodaje Kozłowski.

Słuchacze, którzy rozpoczęli właśnie szkolenie, ukończą je 15 lutego 2008 roku po zdaniu egzaminów końcowych. Otrzymają wtedy świadectwa ukończenia kursu oraz pozwolenie na obsługę urządzeń radiowych w Policji. Kolejnym etapem ich zawodowej kariery będzie służba w jednostkach liniowych.
 
» Oryginalna treść artykułu znajduje się tutaj. «
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Marcin Kamiński
Źródło:POLSKA Dziennik Bałtycki
data dodania:2007-08-13
wyświetleń:2251

Copyright 2003-2025 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 12 Gości