Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Lokatorzy słupskiego PGM walczą o kaucje
Rozmiar tekstu: A A A
Lech Zacharzewski, prezez PGM, jest pewien, że wszystkie niejasności będą wyjaśnione.
Fot. APR/SAS
Ponad dwadzieścia skarg na działalność Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku wpłynęło w ostatnim czasie do ratusza. Mieszkańcy skarżą się na spółkę, która nie wypłaca im kaucji za mieszkania komunalne. Prezes PGM tłumaczy, że osoby, które napisały skargę, za późno złożyły wnioski o zwrot kaucji. Część spraw znajdzie finał w sądzie.

Kaucje mieszkaniowe wypłacane są lokatorom mieszkań komunalnych, kiedy wykupią mieszkanie na własność. Wniosek nie może być jednak złożony później niż 10 lat po wykupieniu mieszkania. Teraz więc o kaucje mogą ubiegać się osoby, które kupiły je po 1998 roku. Do października ubiegłego roku kaucje były wypłacane bez żadnej waloryzacji. Oznaczało to, że niektórzy mieszkańcy dostawali po 10-15 złotych.

- To była bardzo problemowa sprawa - wyjaśnia Lech Zacharzewski, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku. - Lokatorzy nie zgadzali się na tak niskie kaucje i kierowali sprawy do sądu. Niestety, sędziowie według własnego uznania przyznawali kaucje. W ubiegłym roku Rada Miejska dokonała zmian. Teraz przyznajemy kaucje na podstawie specjalnego wzoru. Jest to bardziej korzystne dla mieszkańców, którzy otrzymują teraz ok. 500-2000 zł. Najwięcej skarg złożyły osoby, które kupiły swoje mieszkania ponad 10 lat temu. Urzędnicy z miejskiego ratusza zapewnili nas, że prezydent odpowie na skargi jak najszybciej. Sprawą zajmie się również Wydział Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska.

Dla kogo kasa?
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku nie wypłaca odszkodowań każdemu lokatorowi, który wykupił mieszkanie komunalne. Aby otrzymać pieniądze, należy złożyć odpowiedni wniosek. Do wniosku musi być dołączona kserokopia aktu notarialnego, w którym potwierdzone jest nabycie mieszkania oraz kserokopia wpłaty kaucji w momencie otrzymania mieszkania. Dopiero na podstawie tych dokumentów, według specjalnego wzoru, naliczana jest kaucja. Jeżeli właściciel nie zgodzi się na wysokość wypłaconej kaucji, może jeszcze swoich praw dochodzić w sądzie.

Według prawa, kaucja należy się osobom, które wykupiły swoje mieszkanie w czasie krótszym niż dziesięć lat temu.
 
» Oryginalna treść artykułu znajduje się tutaj. «
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Hubert Bierndgarski
Źródło:POLSKA Dziennik Bałtycki
data dodania:2008-08-12
wyświetleń:3060

Copyright 2003-2025 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 10 Gości